W ŚWIECIE RĘKODZIEŁA „TAJNIKI SZTUKI WYPLATANIA Z PAPIEROWEJ WIKLINY”

ttt
INFORMACJE OGÓLNE
Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z zagadnieniami wikliny papierowej i jej technikami.
Warsztat daje wiedzę i umiejętności, które uczestnicy szkolenia będą mogli wykorzystywać w swojej dalszej pracy zgodnie z potencjałem osób z którymi pracują. Wykorzystanie wikliny papierowej jako techniki prowadzenia zajęć z dziećmi pozwala na rozwój zaburzonych funkcji manualnych, grafomotorycznych, sprzyja ćwiczeniom w koncentracji uwagi, relaksuje,
Metodę tą można wykorzystywać również w pracy z dorosłymi i osobami w starszym wieku jako sposób na odprężenie, wykorzystanie wolnego czasu, a także w ramach ćwiczeń manualnych.

dddd
Cele kursu:
• pokazanie dawnego rękodzieła jakim było plecionkarstwo
• zapoznanie z obecnymi formami plecionkarstwa
• nauka wyplatania z papierowej wikliny

Kurs trwa 10 godzin lekcyjnych(2 spotkania) i kończy się uzyskaniem Zaświadczenia.
Kurs organizowany jest cyklicznie, po zebraniu się min. 10-cio osobowej grupy.
Cena –75zł

Zajęcia odbywają się: