Cel studiów:
Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności pracy z osobami z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, środowiskiem społecznym i rodzinnym ucznia oraz zwrócenie uwagi na potrzebę zintegrowania działań rehabilitacyjnych i edukacyjnych w tym kierunku.

Celem studiów jest nabycie kwalifikacji do:

• wykonywania zawodu nauczyciela w zakresie edukacji włączającej na każdym etapie edukacyjnym,
  • wspomagania rozwoju każdego ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a w szczególności do diagnozowania możliwości psychofizycznych ucznia, określania jego indywidualnych potrzeb edukacyjnych, projektowania oraz wdrażania indywidualnych programów mających na celu udzielenie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniowi, a także do udzielania wsparcia jego rodzicom/opiekunom.

Podstawa prawna:

• rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450);
  • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli;
  • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznych w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Warunki i tryb rekrutacji:
Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych I lub II stopnia, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne (nauczyciele/pedagodzy, pedagodzy specjalni, psycholodzy).

Czas trwania studiów:
studia trwają 3 semestry.

Opłaty:

• Wpisowe 100 zł
  • Czesne – 1 150 zł za semestr – dla osób będących pedagogami specjalnymi
  • Czesne – 1 300 zł za semestr – dla osób nie będących pedagogami specjalnymi
  • Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach.
  • Opłata za świadectwo 30 zł

Osoby, które podejmują naukę w TWP na drugim kierunku studiów, otrzymują zniżkę na drugi kierunek w wysokości 25%.

Uwaga – zniżki i promocje nie łączą się.

Studia podyplomowe BEZPŁATNIE – oferta dla wszystkich ze statusem osoby bezrobotnej – dowiedz  się w swoim Urzędzie Pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu