Kosmiczna impreza w Centrum Badań Kosmicznych

dodano 3 października 2014

W dniu 4 października 2014 roku w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Borowcu odbędą się próby stratosferyczne z udziałem uczestników projektu „Pan Stanisław – czyli szkoła w kosmosie” i EDUSCIENCE. Misja dzienna, nocna oraz starty rakiet  będą na żywo transmitowane w Internecie.

PROGRAM

godz. 12.00 Misja ALFA – dzienna misja stratosferyczna z kapsułą zawierającą mikroorganizmy,

godz. 15.15 Misja GAMMA – widowiskowy start rakiety Anihilacja,

godz. 20.00 Misja BETA – nocna misja stratosferyczna z prototypem satelity wraz z optyką.

Ulotka z programem imprezy i opisem projektu na stronie Gimnazjum nr 1 w Lęborku:

Na zdjęciu: budynek główny Obserwatorium Astrogeodynamicznego w Borowcu, które jest częścią Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.