Wybory prezydenckie w naszej szkole

dodano 11 maja 2015

W ramach programu „Młodzi Głosują – wybory prezydenckie 2015” uczniowie przygotowali i przeprowadzili w szkole wybory prezydenckie w dniu 30 kwietnia 2015 roku, poznając w praktyce ich zasady i znaczenie.  Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych o roli Prezydenta RP w polskim systemie politycznym oraz debacie szkolnej na temat: „Polska powinna wesprzeć Ukrainę militarnie – za i przeciw”.  

Grupa projektowa w składzie: Wiktoria Boruch, Mikołaj Kosuń, Aleksandra Kucharska, Wiktoria Kwiecień i Mikołaj Sałek (uczniowie klasy II), zorganizowała młodzieżowe prawybory prezydenckie oraz działania edukacyjne (lekcje, debatę, akcję informacyjną).

 

Zajęcia lekcyjne na temat „Co może Prezydent?” dla uczniów klas I-II przygotowały i poprowadziły dwie uczennice: Wiktoria Boruch i Wiktoria Kwiecień. Młodzież korzystając z materiałów źródłowych, zapoznała się z rolą Prezydenta RP w polskim systemie politycznym oraz jego głównymi uprawnieniami.

 

Podczas debaty szkolnej na temat: „Polska powinna wesprzeć Ukrainę militarnie – za i przeciw” toczyła się żywa dyskusja. Młodzież wykazała się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym oraz znajomością zasad prowadzenia kulturalnej dyskusji. Moderatorem debaty był Mikołaj Sałek.

 

Uczniowie przygotowali i przeprowadzili w szkole wybory prezydenckie w dniu 30 kwietnia 2015 roku, poznając w praktyce ich zasady i znaczenie. Szkolna Komisja Wyborcza pracowała w składzie: Wiktoria Boruch, Aleksandra Kucharska, Mikołaj Sałek. Po zakończeniu wyborów Komisja Wyborcza otworzyła urnę i zliczyła głosy oraz wypełniła protokół wyników wyborów. Dane z protokołu przekazane zostały organizatorowi akcji po zalogowaniu się na platformie projektu „Młodzi Głosują”. Udział w prawyborach stał się doskonałą nauką podejmowania decyzji w sprawach publicznych.

 

Uczestnictwo w projekcie „Młodzi Głosują – wybory prezydenckie 2015″, pozwoliło młodzieży na zdobycie cennego doświadczenia związanego z aktywnością obywatelską.

 

Wyniki wyborów prezydenckich w naszej szkole opublikowane na stronie projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej:

http://www.mlodzi.ceo.org.pl/szkoly/gimnazjum-towarzystwa-wiedzy-powszechnej,836

 

Ogólnopolskie wyniki głosowania młodzieży w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych:

http://www.mlodzi.ceo.org.pl/aktualnosci/wyniki-mlodzi-glosuja-wybory-prezydenckie-2015,8.

 

Relacja z realizacji projektu „Młodzi Głosują – wybory prezydenckie 2015” w naszej szkole:

http://www.mlodzi.ceo.org.pl/relacje/gimnazjum-twp-w-radomiu,721

 

Więcej informacji o projekcie:

http://www.mlodzi.ceo.org.pl/

6c

IMG_6316

IMG_6308

IMG_6307

IMG_6318

IMG_6314

 IMG_6311IMG_6310

IMG_6326

 IMG_6333IMG_6339

 

 

IMG_6286 IMG_6292 IMG_6301 IMG_6302 IMG_6400 IMG_6404 IMG_6416

 

propozycja-205

Współpracujemy z: