Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Upcyclingowy Zawrót Głowy”

dodano 5 czerwca 2015

W dniu 3 czerwca 2015 roku drużyna z naszego Gimnazjum uczestniczyła w Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu „Upcyclingowy Zawrót Głowy” w Centrum Promocji Mody w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W zaprezentowanej scence ukazała użyteczność wykonanej przez siebie Eko Torebki oraz uczestniczyła w warsztatach recyclingowych. Uroczyste wręczenie nagród poprzedzone było wyjątkowym pokazem mody upcyclingowej.

Podstawowym celem konkursu było pokazanie jak ekologicznie, prosto i niedrogo zmieniać i upiększać swoje otoczenie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu upcycling’owej pracy plastycznej. Nasza drużyna z klasy I w składzie: Marta Kopycka, Szymon Figarski, Łukasz Kalbarczyk, Marta Kowalczyk, Zuzanna Wólczyńska, przygotowała pod opieką Pani Anny Grabowskiej EKO Torebkę i nagrała film dotyczący wykonanego projektu: www.youtube.com/watch?v=HtWLWsS8Dmo

Do finału zakwalifikowało się 16 szkół z całej Polski, które w pierwszej części Gali Finałowej Konkursu zaprezentowały scenki ukazujące użyteczność wykonanych przedmiotów, kładąc szczególny nacisk na humor, kreatywność i niekonwencjonalność formy przedstawienia. Prezentacja scenek połączona była z wernisażem konkursowych prac upcyclingowych. Następnie członkowie drużyn uczestniczyli w warsztatach recyclingowych. Organizatorzy przygotowali również wyjątkowy pokaz mody. Prezentowane stroje zostały zaprojektowane i wykonane przez mamy uczniów Szkoły Podstawowej Kornelówka. W roli modelek i modeli wystąpiły dzieci z łódzkich szkół podstawowych i gimnazjów, w tym uczniowie i absolwenci PSP Kornelówka.

Po pokazie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za zajęcie I-III miejsca. Każda ze szkół otrzymała zestaw książek oraz programów edukacyjnych z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pendriva oraz podkoszulkę z logo akcji.

Organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Upcyclingowy Zawrót Głowy byli: Fundacja Dar Edukacji oraz Prywatna Szkoła Podstawowa Kornelówka z Łodzi. Konkurs odbywał się pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Ochrony Środowiska, Wojewody Łódzkiego oraz Kuratora Łódzkiego.

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie udziału w Gali Finałowej Konkursu!

Relacja filmowa i zdjęciowa na stronie Konkursu:  http://www.upcycling.edu.pl/

Zdjęcia na stronie Dziennika Łódzkiego:

plakat upcykling

_MG_1002