Statut Gimnazjum TWP w Radomiu

 

Do pobrania Statut Szkoły

 

 

REGULAMIN ZACHOWANIA SIĘ UCZNIÓW NA TERENIE SZKOŁY

 

1. Zabrania się uczniom opuszczania terenu szkoły podczas trwania zajęć szkolnych i przerw.

2. Zabrania się biegać po schodach, korytarzach i siadać na parapetach okiennych.

3. Zabrania się posiadania i palenia papierosów oraz używania innych środków odurzających (narkotyki, dopalacze, alkohol itp.).

4. Zabrania się noszenia i używania przez uczniów ostrych, niebezpiecznych przedmiotów i zabawek (scyzoryków, noży, pistoletów, kapiszonów, korków, petard, zapalniczek, zapałek itp.) oraz perfum, dezodorantów itp.

5. Zabronione są zabawy, które mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia.

6. Zabrania się używania telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych, kamer i innych urządzeń elektronicznych podczas trwania zajęć szkolnych i przerw.

7. Podczas lekcji zabronione jest spożywanie kanapek i napojów (dopuszczalne tylko w uzasadnionych przypadkach).

8. Uczeń zobowiązany jest do pilnowania swoich rzeczy osobistych i nie pozostawiania ich bez nadzoru. Do szkoły nie należy przynosić cennych przedmiotów. W uzasadnionych przypadkach mogą być one na czas zajęć szkolnych zdeponowane w sekretariacie.

9. Uczniowie zobowiązani są do utrzymania porządku i czystości w salach lekcyjnych, na korytarzach i w toaletach. Opakowania po kanapkach i napojach należy wyrzucać do koszy.

10. Strój uczniowski powinien być schludny, estetyczny, o kolorystyce spokojnej. Na uroczystościach szkolnych obowiązuje strój galowy – biała bluzka, koszula, czarna lub granatowa spódnica, spodnie.

11. Na lekcjach wychowania fizycznego obowiązuje strój gimnastyczny (koszulka, spodenki lub dresy, tenisówki). 

12. Uczniowie obowiązkowo muszą zmieniać obuwie (na tenisówki, trampki lub półtrampki). Obuwie i nakrycie (kurtki, płaszcze itp.) uczniowie pozostawiają w szatni.

13. Za złamanie regulaminu grożą kary przewidziane w Statucie Szkoły.

 

propozycja-205

Współpracujemy z: