GIMNAZJUM   TWP

 

Twoją „AKADEMIĄ SUKCESU” – ucz się i rozwijaj swoje pasje

 

TUTORING – nowoczesna metoda indywidualnej pracy z uczniem

 

W naszej szkole uczymy w sposób efektywny i ciekawy. W roku szkolnym 2013/2014 wprowadziliśmy w naszym gimnazjum zindywidualizowany system kształcenia oparty na tutoringu.

Celem programu jest pomoc uczniowi w jego indywidualnym rozwoju (naukowym i osobistym) oraz zmotywowanie go do stałego doskonalenia.

Każdy uczeń naszej szkoły jest objęty indywidualną opieką nauczyciela – tutora, który wspiera go w wyznaczaniu swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej i w rozwoju zarówno naukowym, jak i społecznym. Uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji, odkrywania swoich talentów i mocnych stron.

„Akademia Sukcesu” przygotowuje uczniów do samodzielności. Umożliwia realizację projektów językowych, naukowych, artystycznych.

 

Klasa przyrodnicza z elementami biotechnologii

       • Tutoriale z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych

 

 Klasa matematyczna z elementami fizyki kwantowej

       • Tutoriale z zakresu nauk ścisłych

 

Klasa prawna z elementami politologii

        • Tutoriale z zakresu nauk humanistycznych i społecznych

 

 

Język chiński

Język mandaryński – zwany popularnie językiem chińskim – jest urzędowym językiem ChRL, jednym z oficjalnych języków stosowanych na Tajwanie i w Singapurze. Włada nim ponad miliard trzysta milionów osób na świecie. Obecnie, wraz z rosnącą rolą Chin w gospodarce międzynarodowej, chiński staje się językiem globalnego komunikowania i biznesu. Zajęcia mają na celu ukazanie języka chińskiego jako praktycznego narzędzia komunikacji, ale i nieodłącznej części kultury jednej z najstarszych cywilizacji świata, w której zawarta jest wiedza i doświadczenie tysięcy lat. Tylko tak rozumiany język chiński pozwoli na odkrywanie, zrozumienie Chin, jakimi są dzisiaj: z jednej strony błyskawicznie rozwijającym się i przechodzącym często gwałtowne przemiany krajem, a z drugiej strony cywilizacją z własnym sposobem myślenia, własną logiką i własnym systemem znaczeń.

propozycja-205

Współpracujemy z: